Lístky již není možné nakupovat online.
Budete si je moct zakoupit na místě.

Jakub Cvacho

GoodRequest

Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO) v Next.js

Aké metriky vyhľadávače používajú, aby prioritizovali výsledky? Ako fungujú roboty, ktoré tieto výsledky spracuvavajú? Na čo všetko myslieť počas vývoja a čomu sa vyvarovať? Ako sa odlíšiť od konkurencie? Tieto otázky sprevádzajú každého vývojára, ktorý chce, aby sa jeho web ocitol na prvých priečkach Googlu alebo iných webových vyhľadávačov. Na prednáške sa pozrieme na SEO optimalizáciu z pohľadu frontend vývojára. Prejdeme si krok po kroku kľúčové body. A povieme si pár typov, ktoré pomôžu našej stránke sa zviditeľniť. Keďže SEO je obrovská téma, spracoval som prezentáciu do formy, ktorá vývojárom pomôže zorientovať sa.

Ivan Píša

Rockero

TALL stack aneb produktivita na maximum!

Společně se podíváme na TALL stack, sadu čtyř technologií pro fullstack vývojáře. Vývojáři v něm jednoduše, efektivně a extrémně rychle mohou vyvíjet komplexní SPA. Představíme si jednotlivé technologie, ukážeme si architekturu aplikace, ukážeme si různé příklady, vysvětlíme si proč dává smysl businessově, proč ho mají vývojáři tak rádi a budeme trochu filozofovat také o budoucnosti JavaScriptu.

TALL stack neustále stoupá na popularitě a pomalu se dostává do podvědomí i vývojářům z Česka a Slovenska a touto přednáškou bych chtěl rozšířit jeho komunitu i v našich zemích.

Roman Haluška

GoodRequest

End-to-end testovanie

Testovanie je kľúčovou súčasťou zabezpečenia kvality aplikácií. E2E testy simulujú reálne používateľské správanie a testujú aplikáciu ako celok od “zaciatku až po koniec”, čo umožňuje odhaliť chyby a nekonzistencie v celom systéme. V prezentácii sa dozviete, ako môžete efektívne implementovať E2E testy pomocou Cypressu, moderného nástroja zameraného na testovanie webových aplikácií a niečo viac o procesoch, prístupoch a automatizácii E2E testov z pohľadu frontend vývojára.

Ivan Hodynchuk

Shopsys

Metrika INP už je součást Core Web Vitals

Od března 2024 Google zavedl metriku INP do Core Web Vitals. Na úvod v krátkosti si řekneme, co Core Web Vitals znamená. Následně zaměříme se na to co zkratka INP pod sebou skrývá, jak ji Google měří, jak přijít na to co ji zhoršuje a jak to následně optimalizovat.

Ján Cvenček

GoodRequest

TOP 5 vecí, ktoré nám na frontende uľahčili život

V našom Frontend tíme sa podieľame na vývoji rôznych projektov, no jedno majú spoločné. Často opakujúce sa problémy rovnakého charakteru. Aby sme ich riešili rovnako, jednoducho, efektívne a podľa našich potrieb, hľadáme spôsoby ako na to. Technológie a s nimi prichádzajúce možnosti sa objavujú takmer každý deň. O spomenutých výzvach si povieme viac predstavením riešení používaných v našom tíme.

Václav Makeš

SupportBox s.r.o.

Feature Toggles a produktový vývoj v SaaS

Jak ovlivňuje technika Feature Toggles vývojový a produktový tým při práci na SaaS aplikaci?

Povíme si jak vypadá celý postup od zadávání features, přes jejich vývoj, produkční nasazení až po doladění a odstranění z codebase. Ukážeme si reálné použití v rámci produktového týmu. Zároveň si ukážeme jak tu samou techniku použít pro engineering a změny neviditelné pro uživatele.

V aplikaci SupportBox jsou Feature Flagy nedílnou součástí a pomáhají urychlit vývoj v malém týmu pro tisíce dennodenních uživatelů.

Tomas Mihalicka

PIXEL FEDERATION s.r.o.

Highly Scalable Distributed systems in PHP

Join us for an in-depth exploration of our approach to constructing and operating robust, scalable, and maintainable distributed systems using PHP. This presentation delves into the innovative solutions we've implemented to overcome the challenges presented by PHP, showcasing our experiences in building a distributed system for a high-throughput payment infrastructure. Discover how we securely process thousands of microtransactions in near real-time every day.

Tomáš Pesek

Sounds Good Agency

Když na shopify flow pustíme roboty

Dnes má asi většina z nás představu o tom, jak můžeme vyvíjet své projekty pomocí CI/CD. Víme co je to Gitlab CI, Circle CI, Jenkins nebo Github Actions. Asi jsme už slyšeli o tom, co to jsou pipelines nebo jobs. Víme, že to jsou super nástroje pro držení standardů a kontroly kvality kódu, včetně testů. A víme, že pomocí těchto nástrojů můžeme vytvářet branch views a nasazovat naše úpravy do produkce.

V mé přednášce bych Vám chtěl ukázat, jak toto všechno můžeme použít v ekosystému Shopify.

Jan Nedbal

ShipMonk

Jak vytřískat z PHPStanu maximum

Tato přednáška o PHPStanu nabídne několik tipů, jak využít tenhle nástroj přesně pro potřeby vás developerů, vaší codebase a vaší firmy. Se 160 vlastními pravidly a několika oddělenými běhy v CI už jsme si za ty roky prošli kde čím. Tato prezentace přinese nejen cenné rady pro psaní vlastních pravidel, možnosti optimalizace, ale i pár nápadů na netradiční využití PHPStanu. Přijďte se inspirovat a objevte, jak vám může PHPStan ještě více zabezpečit váš vývoj.

Petr Kadlec

Zahájení

ccc

Ondrej Sika

SikaLabs s.r.o.

PHP v Kubernetes snadno a rychle

Pojdme si ukazat, ze provoz PHP aplikace neni tak slozity, jak se muze na prvni pohled zdat. Ukazeme si ze vytvorit Docker image a Helm package pro Kubernetes je celkem jednoduche a moznosti kde a jak spustit Kubernetes je take dost. Ukazeme si take jak aplikaci monitorovat, kam davat logy a jak si takovy ekosystem navrhnout.

Milan Sulc

SledovaniTV

Lesk a bida OSS vyvojare

Stoji za to publikovat na Githubu? Co nas tam vlastne ceka? Kdo tam chodi? Pouziva to nekdo? Co obnasi vytvorit prvni verejny repozitar a co kdyz jich spravujete pres 200? Pojdme spolecne prozkoumat Github a cestu OSS vyvojare.

Zuzana Šumlanská

PageSpeed.cz

Za hranice frontendu: jak na backendu pomoci s rychlostí webu

Může se zdát, že rychlost webu je primárně doménou frontendových vývojářů, ale nenechte se zmýlit. Existuje mnoho technik a postupů, které mohou backendoví vývojáři implementovat a přispět tak k celkovému zlepšení rychlosti. V přednášce si řekneme, jaké metriky a proč je sledovat. Podíváme se také na konkrétní témata, o kterých by backenďáci měli vědět. Konkrétně budeme mluvit o Brotli, AVIF, Early Hints a dalších.

Ján Šarmír

Ako škálovať odosielanie emailov cez externé služby

Problém: Posielanie emailov z rôznych domén Nárazové odosielanie emailov Obmedzenia emailových služieb na počet odoslaných emailov v čase

Rozšírenie témy: Konfigurovateľné emaily pre každého pomocou Pimcore

Technológie: Symfony Symfony Messenger Symfony Rate Limiter Pimcore framework (based on Symfony)

Autor: Ján Šarmír

Projekt: activstar.eu

Prečo to celé vzniklo ? Prekročili ste limit odoslaných emailov za hodinu, váš mailbox bol zablokovaný na 1 hodinu (WebSupport)

Staré riešenie – jeden mailbox synchrónne na všetko

Nový cieľ - minimalizovať dobu čakania pri akcii odosielajúcej email/y - posielať asynchrónne - multisite + multilanguage platform - odosielať cez viaceré mailboxy a domény - obmedzovať počet odosielaných emailov cez konkrétny mailbox v čase (WebSupport 300 mailbox/hodinu, 2000 doména/hodina, 60000 doména/mesiac) - odoslať každý email – v prípade chyby email odoslať opakovane neskôr

David Kalla

SGA

Metafieldy a metaobjekty ve světě e-commerce

Tato přednáška vám ukáže, jak s metafieldy a metaobjekty posunout váš e-shop na novou úroveň. Zaměříme se na platformu Shopify a prozkoumáme konkrétní příklady z reálného světa, které vám pomohou. Přednáška je vhodná pro vývojáře, obchodníky a všechny zájemce o optimalizaci e-commerce (nejen na Shopify).

Tom Marius

Marius Software

Profesionální deployment React frontendu na AWS

Ukážeme si jak na automatický deployment frontend aplikací napsaných v Reactu. Probereme jak na CI/CD pomocí GitHub Actions, jaké služby AWS využít a jak je nakonfigurovat. Předvedeme si základy Infrastructure as Code pomocí nástroje Pulumi.

Jan Mikeš

Peon.dev, Omnicado, SpeedPuzzling.cz

Moderní PHP webservery

Už dávno to není jen Apache a Nginx. Ukážu vám moderní sexy alternativy a proč je budete chtít používat!

Andrej Nemeček

GoodRequest

Prístupnosť v praxi - ako spraviť web dobrým miestom pre všetkých

Na svete žije viac ako 1 miliarda ľudí so zdravotným postihnutím. Nevidiaci, nepočujúci, ľudia s mentálnym postihnutím… Na prednáške si ukážeme ako spraviť web prístupný a tiež ako vieme jednoducho napraviť časté chyby a výrazne tak zlepšiť prístupnosť webu. Zlepšením prístupnosti vieme vylepšiť aj celkový UX a SEO. Spomenieme aj Európsky akt o prístupnosti, ktorý od roku 2025 sprísňuje pravidlá pre komerčné weby ako sú napríklad e-shopy alebo bankové služby.

Mariana Čapkovičová

TBD

TBD

Adam Hamsik

Labyrinth Labs

PHP in the Cloud: Embracing Cloud-Native for Scalable Applications

In the dynamic world of web development, PHP, traditionally not seen as suited for modern backend development. We will discuss our approach and how we used PHP in our cloud-native architecture to build scalable and resilient applications. This presentation explores the journey of running PHP as part of dynamic and distributed systems, focusing on the integration of PHP containers within Kubernetes clusters. Through a blend of technical depth and practical experiences, we'll navigate the nuances of setting up observability, comparing execution models (FPM vs. OpenSwoole/Swoole), and overcoming the inherent limitations of the PHP virtual machine. Attendees will gain insights into optimizing PHP workloads, with actionable examples and strategies to enhance application performance in distributed environments.

x